Altın Sahipleri Ecel Terleri Dökecek: “O Tarihte Çok Sert Düşecek”

Geçtiğimiz haftalarda ABD Merkez Bankası’nın (Fed), bu yıl içerisinde faiz indirimi yapacağına yönelik sinyaller vermesi, uluslararası piyasalarda altına olan yönelimin rekor seviyeye ulaşmasına neden olmuştu.

Ons altın fiyatları, son günlerde yaşanan yükselişlerle 2305 dolar seviyesine yükselerek tarihi zirvesine ulaşırken, haftalardır süren ani artışların ardından beklenen kar satışları henüz gerçekleşmiş değil. Kapalıçarşı piyasalarının nabzını tutan ekonomist İslam Memiş, altın sahiplerine yaptığı uyarılarda, bayram sonrasında piyasaların bambaşka bir hale dönüşeceğini belirterek, altın tarafındaki muhtemel fiyat değişikliklerine dikkat çekti ve şu uyarılarda bulundu:

“ONS ALTINDA 150 DOLARLIK DÜŞÜŞ YAŞANACAK”

Ons altın 2295 dolar. Geçen hafta ons tarafında endişem var, sert düşüşler bekliyorum ve uzak durun demiştim. Özellikle radarına 2300 doları aldı ancak sert satışlara hazırlanın uyarılarım olmuştu. Bugün 2305 dolar seviyeleri test edildi ons altın tarafında ancak buraya dikkat edin.

100-150 dolarlık sert satışlar bekliyorum. Yükselişler yıl boyunca devam edecektir belki de 2500 dolara kadar yükselecektir ancak 2 haftalık süreç içerisinde bu kadar hızlı yükselen altın, sağlıksız yükselmiştir ve mutlaka teknik olarak bir düzeltmeye ihtiyacı vardır. Bir düşüş olacaktır.

100 dolar olur, 150 dolar olur bilemeyiz. Fakat bu düşüşlerin kesinlikle yaşanacağını bekliyorum. Elinde dolar bulunduran arkadaşlarımız şu anda altın almaktansa beklemeyi tercih etmeli.

“GRAM ALTIN 50 LİRA DÜŞECEK”

Nisan ayı içerisinde ons altında yaşanacak 100-150 dolar seviyesindeki satışlar, gram atlın tarafında 2350 liralara tekabül edecek. Dikkat edin, gram altın tarafındaki düşüşler kalıcı değildir. Bunları bir fırsat olarak görün. Bu düşüşleri bir alım olarak değerlendirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x