FLOKI, PEPE Coin ve Bu 4 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Justin Sun Poloniex’ten 300 milyon FLOKI transfer etti. Bir balina CEX’e 118,5 milyar PEPE Coin taşıdı ve yüklü kar aldı. Manta Network, BlackRock’ın BUIDL Fonu’nun desteğiyle stablecoin’i wUSDM’yi piyasaya sürdü. Ve daha fazlası…

XTZ, PEPE Coin ve 4 altcoin’den haberler var!

Justin Sun Poloniex’ten 300 milyon FLOKI transfer etti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa hareketlenmeye başladı. Balinalar, son günlerde alım satımlarını yoğunlaştırdı. On-chain gözlemci ‘ai_9684xtpa’nin bildirdiğine göre, bir kripto balinası olan Justin Sun kısa süre önce Poloniex’ten 52.000 ABD doları değerinde 300 milyon FLOKI transfer etti. Sun’ın şu anda elinde toplam 21,4 milyar token bulunuyor. Bunların kaynağı 17 Ocak’ta Binance’ten transfer edilen 27,1 milyar FLOKI. O zamanki fiyat yalnızca 0,0000305782 ABD dolarıydı (mevcut fiyat 0,0001752 ABD doları). Bu da kalan tokenlerin 3,1 milyon ABD doları değişken kâra sahip olduğu anlamına geliyor.

Bir balina CEX’e 118,5 milyar PEPE Coin taşıdı

On-chain gözlemci Ember’e göre bir akıllı para adresi kısa süre önce Kraken’e 118,5 milyar PEPE Coin (1,48 milyon ABD doları) transfer etti. Balina PEPE Coin yığınını 7 ay boyunca elinde tutarak 11 kat kar elde etti. Geçen yıl Kasım ayının sonunda piyasanın dibinde Kraken’den 118,5 milyar PEPE Coin çekti. O zamanlar bu miktar sadece 130.000 ABD doları değerindeydi. Şimd 1,48 milyon ABD doları değerinde olan bu PEPE Coin’leri Kraken’e aktardı.

Worldcoin, topluluk hibe programının ilk alıcılarını açıkladı

Worldcoin, Axiom (toplu WorldID kanıt doğrulaması için genel Groth16 doğrulayıcı devresi için prototip uygulaması) dahil olmak üzere Worldcoin Topluluk Hibe Programının ilk alıcı grubunu açıkladı. Bunlar: Proof of Passport, Farcaster Humaniser (Farcaster üzerine inşa edilmiş uygulama kimlik katmanı), Alphaday, Only Dust, Encode Club, Wormhole, zkSnap, TACEO, Cometh, Herodotus, World Poll, Agora, Fuzzing Labs, Satori, BBB & Company.

BlackRock, Manta Network’e desteğini gösterdi!

Manta Network, BlackRock’ın BUIDL Fonu’nun desteği ve Mountain Protocol aracılığıyla on-chain getiri sağlayan bir stablecoin olan wUSDM’yi piyasaya sürdü. Bu, wUSDM’nin Manta Pacific’teki Mountain Protocol tarafından dağıtılacağı ve BlackRock’ın BUIDL Fonu tarafından da destekleneceği anlamına geliyor. Mountain Protocol tarafından dağıtılan ve tarihsel olarak ABD Hazine tahvilleriyle desteklenen stablecoin USDM, artık BlackRock’ın BUIDL Fonu tarafından da desteklenecek. Bu bağlamda Manta Network, X hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

MountainUSDM aracılığıyla MantaPacific’teki USDM artık Securitize aracılığıyla yönetilen BlackRock’ın BUIDL Fonu tarafından destekleniyor. Holderlar, getiri elde ederken BUIDL’nin kurumsal sınıf güvenliğinden ve şeffaflığından yararlanıyorlar. BlackRock’ın BUIDL Fonu tarafından desteklenmesi, wUSDM holderlarının BlackRock’ın saklama hizmetinden yararlanmasını sağlıyor. MantaNewParadigm sırasında tanıtılan 132 milyon doların üzerinde wUSDM, MantaPacific’te basıldı ve önemli getiri fırsatları sundu.

Tezos, Tezos X yol haritasını açıkladı

Açık kaynaklı bir Blockchain platformu olan Tezos, Blockchain performansını, birleştirilebilirliği ve birlikte çalışabilirliği iyileştirmek için bir dizi teknolojik yükseltme paketi olan Tezos X’i tanıttı. Nomadic Labs, TriliTech ve Functori’den geliştirici ekiplerin ortaklaşa hazırladığı iki yıllık geliştirme planı, işlem yürütmeyi birden fazla programlama dilini destekleyen ayrı bir “kanonik toparlamaya” ayırarak büyük bir değişim öneriyor. Tezos X, ana Tezos Blockchain’in konsensüs ve uzlaşma için temel bir katman olarak nasıl hizmet edeceğini ana hatlarıyla belirtirken, işlem yürütme kanonik toplama tarafından yönetilecek.

Synternet Mainnet, Cosmos’ta başlatıldı

Ethereum (ETH) ve Cosmos (ATOM) gibi ağlarda Blockchain yenilikçisi olan Synternet, Cosmos ağında main-net’i başlattı. Bu lansmanın merkezi olmayan veri ekonomisinde yeni bir sayfa açması ve Synternet’in SYNT token’ının tam potansiyelini ortaya çıkarması bekleniyor. Main-net lansmanı ile Synternet, ekosistemindeki veriler için gerçek parasal değeri harekete geçirerek SYNT’nin pratik kullanımını sağlıyor. Ayrıca, Pikes Peak yol haritasını ilerletiyor. Bu, geliştiricilerin tüm büyük Blockchain’lerden gerçek zamanlı, güvenilir veri akışlarını kullanarak yeni uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x